LV DE EN
DODIES KUR VĒLIES! JŪTIES KĀ MĀJĀS!

Sākums | Kontakti
/ CEĻOJUMU APRAKSTI / NEATKARĪGĀ RĪTA AVĪZE "Ceļo ar māju uz riteņiem"

Ceļo ar māju uz riteņiem
Kristaps Kārkliņš
 
Aizvien vairāk ģimenes dod priekšroku aizraujošajam ceļošanas veidam ar kemperu jeb māju uz riteņiem, jo tas vienlaikus sniedz neatkarību, ceļojuma brīvību un mājas sajūtu.
No malas tie līdzinās nedaudz paaugstinātam mikroautobusam ar pagarinātu aizmuguri. Tajos ir iespēja vienlaikus ceļot četriem vai sešiem cilvēkiem. Nav lieki jālauza galva, kur nakšņot.
„Tas ir kā dzīvoklis vai māja, ar kuru var doties uz jebkuru vietu. Apmēram puse interesentu kemperus iznomā, otra puse iegādājas,” stāsta Hymer kemperu un dzīvojamo piekabju oficiālā izplatītāja Latvijā pārstāvis. Viņš novērojis, ka daudzi ceļotāji no Centrāleiropas valstīm ar kemperiem brauc uz Latviju.
 
„Latvieši bieži dara tā, ka nopērk prāmja biļetes uz Stokholmu, un tālāk, ar Latvijā noīrētu kemperi brauc un apceļo Zviedriju vai Norvēģiju. Tādā veidā būtiski ietaupās viesnīcu izdevumi, it īpaši Norvēģijā, kur tie ir ļoti augsti,”. HMR Auto pārstāvis atklāj vēl kādu noslēpumu - visos kemperos ir iebūvēti ledusskapji, tāpēc iepriekš mājās iegādājoties pārtiku un ņemot līdzi ietaupīsies arī ēdināšanas izdevumi.
 
Kā pieturas punktu kemperu saimnieki Rīgā izvēlas Ķīpsalu, kur pie izstāžu hallēm ir izveidots īpašs kemperu centrs. Tajā bez automašīnu stāvvietas ir pieejamas dušas, tualetes, kuras ir arī visos kemperos. Pēc brauciena ir nepieciešams uzlādēt akumulatorus, kas nodrošina elektrību kemperī. Elektrība jāpieslēdz, lai uzlādētu akumulatorus, kas tur apmēram divas trīs dienas. Akumulators domāts visam, kas strādā līdz 12 voltiem.
Kemperiem ir divi enerģijas avoti: elektrība un gāze. Vidējais kemperu augstums ir trīs metri. Tiem automātiski izlaižas iekāpšanas trepītes.
Kemperus ražo no plastmasas vai putuplasta, lai braucamais būtu maksimāli viegls. Vasarā daudzi satraucas, ka braucamajā var būt karsti, taču kemperos vienīgais karstums var ienākt pa logiem. Visām motorizētajām mājām ir iebūvēti kondicionieri. Kemperī vietas pietiks lielai bagāžai - gan makšķerēm un gumijas laivai, gan velosipēdiem vai motociklam. Kemperu aizmugures daļā ir iespēja uzlikt četrus divriteņus.
Dzīvojamās piekabes un kemperi ir aprīkoti ar kvalitatīvām gultām, tualeti, dušu, izlietni, virtuvi (ar ledusskapi, saldētavu, gāzes plīti, izlietni), dažādiem skapjiem, plauktiem un citām ērtai ceļošanai nepieciešamām lietām. Komfortu nodrošina aukstais un karstais ūdens, apkures sistēma un klimata kontrole. Dažos kemperos iespējams ierīkot satelīttelevīziju. Kemperu cenas ir no 30 000 līdz 50 000 eiro, bet to īres maksa dienā vidēji ir no 50 līdz 80 latiem.
Dodoties tālākā izbraukumā pa Latviju vai ārpus tās, būtisku atspaidu dos kemperi jeb motorizētās mājas. Tajās ir viss nepieciešamais, lai gulētu, ēstu un, galvenais, brauktu
Atkarībā no kempera ražotāja specifikas, katrā braucamajā ir iebūvētas labierīcības un duša. Ūdens gan jāuzpilda pirms brauciena. Parasti ūdens tvertnes ir ar apmēram 100 litru ietilpību, kuras ir iespējams jebkurā laikā papildināt
Kemperos iespējams iebūvēt jebko. Tā dodoties tālākos ceļojumos, var uzstādīt satelīta antenu un iekšā iebūvēt nelielu plazmas televizoru.
Atlokot dīvānus tie pārvēršas ērtā gultā. Atkarībā no modeļa kemperos gultas var būt aizmugurējā, vidus un priekšas daļā. Pat virs priekšā sēdošo galvām iespējams gulēt.
Vienkāršais kemperu ārējais dizains nenozīmē, ka arī iekšā nav patīkama mājas sajūta. Visas motorizētās mājas ir mēbelētas.
Lai ceļojums būtu finansiāli izdevīgāks un nebūtu īpaši jātērējas ar pārtikas iegādi ārvalstīs, visos kemperos ir ledusskapji.
 


Atpakaļ ...
 
izstrādāts: evolution.lv